e-Wiza Indie: wymagania

Które formalności należy spełnić, by polecieć do Indii?

Indie to dość egzotyczny region świata, toteż udając się w to miejsce, trzeba posiadać rozeznanie w bieżących regulaminach prawa, gdyż inaczej zdoła nas zastać nieprzyjemna niespodzianka. Z pewnością potrzebna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu państw, które potrzebuje od cudzoziemców tego typu dowodu.

Dlaczego w Indiach konieczna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India147.jpg
Powód jest typowy, ponieważ bez niej nie możemy wjechać na terytorium Indii. Na szczęście wolno ubiegać się o nią drogą online, przez co formalności są mniej problematyczne i redukuje się czas oczekiwania. Trzeba wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego i tam wypełnić poprawny wniosek. Jest on dość skrupulatnie zbudowany oraz zawiera mnóstwo pytań na temat kandydata starającego się o e-wizę.

Przebrnięcie przez stos tych wszystkich formalności nastręcza sporo wysiłku. Wniosek agencyjny napisany jest w rodzimym języku.

Czym różni się indyjska wiza turystyczna od e-wizy?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India069.jpg
Po pierwsze wiza turystyczna jest przyznawana na sporo dłuższy czas. Indie pozwalają zagranicznym podróżnikom zostać na swoim obszarze na okres sześciu miesięcy. Przy czym o wizę turystyczną trzeba się starać przez ambasadę. Dodatkowo jest ona wydatnie bardziej kosztowna aniżeli e-wiza. Należy na nią czekać co minimum rok a nawet nie zawsze udaje się ją uzyskać.

W przypadku wizy elektronicznej jest inaczej. Indie nie czynią nikomu problemów jeśli, iż informacje z paszportu pokrywają się z zawartymi w formularzu oraz że uprzednio ureguluje się należności. Należy także mieć na uwadze by w czasie naszego pobytu na obszarze Indii nie utraciła ważności e-wiza. Indie bardzo to kontrolują oraz za nierespektowanie tego nakazu, grozi deportacja. Nie można także zapominać, iż e wizę można wykorzystać tylko dwa razy. Pierwszy raz podczas wjazdu a drugim raz przy odjeździe z Indii. Istotną sprawą jest także zaznaczenie we wniosku online, jakie miasta planuje się odwiedzić. Jest to warunek niezbędny do przyjęcia indyjskiej e-wizy.

Więcej informacji:
indian e-visa.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Get Best Services from Our Business.