Indie – wakacje

Podróż do Indi

Nie da się nie wziąć pod uwagę, iż jeżdżenie na wakacje stało się ostatnimi czasy niesłychanie popularne. Jest to dlatego, że społeczeństwo jest zauważalnie jeszcze bogatsze. Poza tym dostęp do transportu powietrznego jest dużo łatwiejszy i niedrogi, toteż przekłada się to na wzmożenie popytu na przemieszczanie się takiego rodzaju transportem.

Najczęściej mamy w planie jeździć po kontynencie europejskim, gdyż to jest dla nas zwyczajnie prostsze. Ponadto kultura europejska nie różni się, aż w takim stopniu w kolejnych krajach na całym kontynencie.

Jeżdżąc do Portugalii, Grecji czy Rumunii, mniej więcej mamy pojęcie czego możemy się spodziewać. Niewiele inaczej przypadek wygląda w czasie wycieczki w o wiele bardziej egzotyczne destynacje. Duża rzesza ludzi marzy o wyjeździe do Indii i ten kraj jest niezwykle niejednokrotnie przytaczany jako cel eskapady.

Wypada jednakże przyznać, iż w samej rzeczy nie wiemy zbyt wiele o tym państwie.

Zwykle dopiero wypisując hasło: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się kilku kwestii, o jakich nie posiadaliśmy przeświadczenia.

Indyjska kuchnia

Dla polskiego społeczeństwa skojarzenia z powyższym państwem, to zwłaszcza coraz słynniejsze ostatnio restauracje indyjskie.

Miejsca takie zwykle kierowane są przez naturalnych Hindusów i proponują źródłowe dania z tego regionu. Szukając takiego punktu w naszym kraju, należałoby rozglądać się za miejscami, posiadającymi podstawowy piec tandoor, w którym przygotowywana jest część strawy.

Wypada wiedzieć, że nie wszystkie restauracje korzystają z tego typu urządzenia, co sprzeczne jest z prawdziwą kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla Polaków Indie to dodatkowo bollywoodzkie produkcje, które tymczasem w naszym państwie nie chlubią się kolosalną popularnością. Jednakowoż wyjeżdżając do kraju leżącego na Indyjskim Półwyspie powinno się wiedzieć nieco podstawowych kwestii odnośnie tego miejsca. Jeżeli chodzi o Indie, czas mają zupełnie różny aniżeli europejskie kraje. Tak więc trzeba doliczyć 4.5h godziny do polskiego czasu. Zdradza to, że Hindusi wstają wcześniej niż my oraz kładą się spać także wcześniej. Wskazane jest uzyskać informacje w kwestiach pieniężnych. Jeżeli rozchodzi się o Indie, waluta obowiązująca tam to indyjska rupia.

Zobacz również:

visa for india

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Get Best Services from Our Business.