Jak leczyć dysleksję? Terapia w poradni specjalistycznej

Leczenie dysleksji

U większej liczby dzieci w wieku edukacji wczesnoszkolnej diagnozuje się dysleksję. Taki osobliwy problem związany bardzo często z mikrouszkodzeniami systemu nerwowego, przejawia się między innymi tym, iż uczeń popełnia sporo błędów w ciągu pisania ze słuchu. Dziecku trudno jest przyswoić reguły poprawnej pisowni, często zapisuje tak jak słyszy, poza tym może posiadać także problemy z nauką obcych języków.

Terapia dysleksji

Dzieci, które posiadają adekwatną decyzję z poradni psychologiczno-pedagogicznej, u których określono dysleksję, powinny zostać objęte pomocą w szkole. Organizuje się dla nich lekcje, które zwane są rewalidacją. Bardzo często zajmują się tym logopedzi szkolni, lub też psychologowie oświatowi lub pedagodzy współorganizujący. Systematyczne zajęcia z dzieckiem, czyli właśnie terapia dysleksji, zdoła przynieść rzeczywiście sporo dobrego oraz wspomóc w zapamiętywaniu prawidłowych standardów pisania. Należy natomiast mieć na uwadze, iż godzina czy dwie w tygodniu, przeznaczone na tego typu pracę z dzieckiem, to najczęściej zbyt mało. Co zatem można poczynić więcej?


Praca z dzieckiem w domu

Poza terapią dysleksji w szkole, w toku nadzwyczajnych zajęć zwanych rewalidacją, z dzieckiem trzeba również ćwiczyć w domu. Aby dziecko w ogóle miało do tego ochotę, istotne jest zakupienie odpowiednich towarów, jakie będą dla niego zajmujące. Można znaleźć interesujące materiały szkolne na przykład w księgarniach pedagogicznych, rodzic powinien także poprosić wychowawcę o dostarczenie poniektórych przyborów do nauki w domu. Dziecko powinno regularnie spędzać czas na ćwiczeniach indywidualnych, nie powinno być niemniej jednak jej również zbyt dużo, dlatego że prędko może dojść do zrażenia. Chociaż terapia dysleksji to długoterminowy proces, nie należy ganić dziecka za niekoniecznie prędko poprawiające się stopnie z języka ojczystego. Wychowawcy muszą przystosować wymagania względem uczniów z dysleksją, ponieważ należy wyraźnie zaakcentować, iż dysleksja u dziecka to nie jest jego fanaberia ani zła ochota. Po drugie dysleksja nie znaczy, iż dziecko nie będzie w stanie ukończyć porządnej szkoły, bądź zdobyć słusznego zawodu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: terapia dysleksji.


Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Get Best Services from Our Business.