Kierunek Wietnam (atrakcje, e-wiza, waluta)

Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest kojarzony zwłaszcza z wojną z udziałem Amerykanów, która poza tym sfinalizowała się dla nich sromotną klęską.

Współcześnie jednak jest on ciekawym turystycznie miejscem. Pozwala na zapoznanie kultury Azji południowo-wschodniej za dość skromne pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka tam blisko 7,5 mln osób.

Łatwo w tym miejscu wyszukać kwaterę w przystępnej cenie, i sporo atrakcyjnych turystycznie miejsc znajduje się w centrum. Planując wyjazd do metropolii Wietnamu należy rozłożyć oglądanie na parę dni lub opracować trasę na dwa dni w stolicy, i w następnej kolejności wyruszyć w wycieczkę w inne ciekawe turystycznie miasta takie jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu czy Phu Quoc. Wszelkie tego rodzaju miejscowości są odpowiednio opisane w Internecie, toteż zaplanowanie wycieczki nie powinno spowodować problemu.

Kiedy najlepiej pojechać na wycieczkę?

Dla zwiedzających Wietnam pogoda może być wystarczająco sprzyjająca zwłaszcza jesienią i wiosną. Zimą, choć nie jest nadzwyczaj chłodno (nie licząc regionów górskich), to występują obfite opady. Latem natomiast trzeba nastawić się na upały blisko 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w okresie letnim sięga nawet 90 procent. Ponieważ aura pogodowa różni się na północy i na południu państwa, najkorzystniej opracować wyprawę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu oraz od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Waluta w Wietnamie to wietnamskie dongi. Wskazane jest wyekwipować się w nie przed wylotem, gdyż transakcje kartą mogą być powikłane. Również za znane usługi takie jak Uber, przyjdzie nam uregulować należność gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, kiedy dostaniemy pieniądze o wysokich nominałach. Orientacyjnie 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi zdołamy wynaleźć w opłacie od 50 złotych w najbardziej turystycznych miejscach. Jeżeli nie damy się oszukać, możemy spodziewać się niezapomnianej wycieczki przy niskim wydatku. Uzyskanie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

Jeśli więc poszukujesz niezapomnianych wrażeń wybierz się do Wietnamu.

Więcej informacji:
visa to vietnam.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Get Best Services from Our Business.