Sri Lanka – wakacje

Urlop na Sri Lance

W przygotowaniu się do zagranicznych wycieczek w obecnym świecie ogromnie ciężko obejść się bez połączenia z siecią. Wówczas gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jako pierwsze z wzmianek w temacie tego kraju, które wyświetlą się w wyszukiwarkach to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Bacząc na usytuowanie geograficzne, o sprzyjającą pogodę nie potrzeba się w tym miejscu niepokoić przez okrągły rok. W czasie tym, więc w połowie grudnia temperatury oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza w dzień i ponad 20 nocą. Świąteczny wypad na Sri Lankę może okazać się więc przyjemnie spędzonym czasem z dala od pogody grudniowej, która z reguły panuje w tamtym czasie w Polsce. Zwłaszcza, że czas od grudnia do kwietnia to najbardziej pasujący okres, aby cieszyć się pobytem u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym momenecie po raz drugi pożądane byłoby odwoływać się do warunków pogodowych. A więc, wówczas gdy w Polsce ogrzewamy się w promieniach urlopowego słońca, na „Herbacianej Wyspie” możemy zaobserwować monsuny. Dla niezorientowanych… pełny czas jest deszcz, co raczej nie zachęca do wyciągania nosów spod dachów i cieszenia się ponadprzeciętnymi okolicznościami środowiska, których na Sri Lance sporo. Jeżeli chodzi o grudzień, kiedy patrząc na wykresy meteorologiczne, trochę trudno o deszcz. A jednakowoż zimą wszyscy potrzebujemy witaminy D, którą uzupełniamy korzystając ze Słóńca.

Kiedy planujemy podróż na Sri Lankę priorytetowo powinno się pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Sposoby są dwa.

Początkowy lotniskowy: jak już dotrzemy na miejsce, za 40 amerykańskich dolarów możliwe jest nabyć zaświadczenie dające nam prawo do pobytu na wyspie przez 30 dni.
Kolejny internetowy: szukamy w wyszukiwarce „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie WWW opłacamy 5 dolarów mniej aniżeli na lankijskim lotnisku.

Jeżeli planujecie zaliczyć Sri Lankę tak zwanym przelotem, przez 48 godzin jest możliwe przebywać na jej terytorium bez wymogu posiadania wizy.

Jeśli chodzi o finansową stronę tego rodzaju wypraw, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak nieomal zawsze przy azjatyckich eskapadach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt w granicach 1000-2000 zł obie strony. Z kolei zapłaty na miejscu, dla nas Polaków, winny brzmieć dosyć sympatycznie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Gwarantuję, że na jedzeniu także majątku nie stracicie.

Tak więc, nic tylko się spakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Sprawdź również:

eta visa Sri lanka

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Get Best Services from Our Business.