Wiza do Australii – co warto wiedzieć

O podróży do Australii marzy niemało ludzi. Daleki ląd, najpiękniejsza oraz najogromniejsza rafa koralowa na świecie, parki gdzie bez ograniczeń latają sobie kangury, święta góra Aborygenów Uluru a także Sydney Opera House – tego rodzaju punkty przyciągają tłumnie globtroterów z całego świata.

Jak się jednak okazuje, nie wystarczy tylko kupić bilet lotniczy do Australii. Szalenie znaczącym jest, żeby także dopełnić formalności powiązane z zorganizowaniem pozwolenia na pobyt. A więc otrzymać dobrze wszystkim znaną wizę.

Dokument ten, muszą posiadać wszystkie jednostki, które nie są obywatelami Australii. Dobrą informacją jest jednak to, że wizę można uzyskać w formie elektronicznej. Wystarczy wysłać za pośrednictwem formularza wniosek wizowy i podobną drogą uzyskamy wizę.

To, jak prędko dostaniemy wizę, zależy od tego w jakim celu wyjeżdżamy do Australii. Jeżeli na przykład jesteśmy obywatelami Stanów Zjednoczonych i fantazjujemy o tym, aby zwyczajnie wybrać się tam na wyprawę, to e wiza do Australii dla rezydentów Stanów Zjednoczonych, zostanie nam wydana w przeciągu maksymalnie dwóch tygodni od złożenia wniosku wizowego. Pamiętać trzeba, że ten rodzaj wizy, wydawany jest na przebywanie w Australii nie dłuższy niż 90 dni.

Kolejnym powodem do posiadania australijskiej wizy, jest możliwość podjęcia krótkotrwałej pracy na tym terenie. W związku z tym, także powinniśmy złożyć wniosek internetowy o zdobycie wizy. Australijska wiza dla obywateli Stany, w tym przypadku także wydawana jest na maksymalnie 90 dniowy pobyt.

Dla ludzi którzy, planują na dłużej przenieść się do Australii, e wiza Australia dla rezydentów Stanów Zjednoczonych wydawana jest na wniosek strony, która zaprasza daną osobę do siebie. Zatem na przykład firma X, chce zaangażować do pracy pana Y na okres dwóch lat i w związku z tym, wysyła prośbę o wydanie wizy dla pana Y. Wiza pozostaje wydana na okres trwania kontraktu, a więc na 2 lata.

Zobacz też:
australia visa for us.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Get Best Services from Our Business.